hydrolat do cery tłustej

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, bo mało w nich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i poprawnie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niesłychanie łagodne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z której powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną cerę, jednakowoż oraz o naturę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.