Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety zwykle dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w stworzonym przez nas kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, właśnie dlatego także kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, lecz przede wszystkim także ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bez liku radości, jednak również o jego zdrowie należy zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego również zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki lecznicze. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednak również o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.