terapia alkoholowa zamknięta 

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Jest dużo dostępnych metod terapii, które wspomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

choroba alkoholowa Kraków

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być pilnowane przez zespół speców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada asystować w regionalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zainicjowaniem leczenia figura musi najpierw rozpoznać własny stan i posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny czy też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga również zapoczątkować dyskusję na temat osiągalnych opcji kuracji i wsparcia.

Nie ma poprawnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele akcesoryjnych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, kłopoty z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.